J. Nowopacký - Z maďarské pusty

Lavírovaná kresba, 14x24 cm, signováno vpravo dole, rám, pasparta, zaskleno.

Konzultováno a pravost ověřena PHDr. Michaelem Zachařem.

1821, Nechanice u Hradce Králové - 1908, Slavětín u Loun
Učil se od vídeňského malíře Fr. Schrotzberga, poté nástup na malířskou akademii ve Vídni (1842-1849, prof. Gselhofer, Steifeld, Ender a Mösmer). S prof. Enderem vyrážel do Alp, které se staly častým námětem jeho obrazů. Jeho další tvorbů výrazně ovlivnil pobyt v Itálii, ve které nacházel spoustu ispirací.

Pozn.: Rám poškozen.

1633. Z maďarské pusty
Dražba ukončena:26.11.2014 21:12:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč