J. Holeček - Dudák z Moravského Slovácka

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, 60x33 cm, signováno autorský dole uprostřed. Krásný výjev dnes již zapomenutého umění dudáků působících na Moravském Slovácku, jež byli vyobrazeni i ve tvorbě Joži Uprky. Autor mistrovsky zachytil hrdou postavu muzikanta – dudáka, včetně ornamentálního zdobení folklorního oděvu, a znázornění používání hudebního nástroje – dud. V pozadí na doplnění interiéru jsou zachyceny talíře na poličce, opět, s ornamentálním zdobením. Krásná lyrická citlivá práce jen velmi ojediněle se objevující na trhu s uměním! Dílo původně pochází z vysoce kvalitní malířské sbírky obrazů Moravského Slovácka a Horňácka, budované po dobu více jak 30 let. Mimořádná nabídka, příležitost pro sběratele!

Holeček Jaroslav (1902 - 1957) Narodil se 5. 7. 1902 v Kročehlavech. Malíř krajin a profesor na gymnáziu v Příbrami. Studoval na umělecko průmyslové škole v Praze u prof. Schussera, současně obor profesury na Karlově univerzitě v Praze. Působil na Slovensku a vystavoval jako člen U. B. v Bratislavě.

J. Holeček
107466. Dudák z Moravského Slovácka
Dražba ukončena:20.12.2023 20:25:19
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč