Olej na kartonu, 28x31 cm, signováno vpravo dole J. Jelínek 1905, rám.
1871, Čimelice - 1945, Turnov
Student pražské akademie (1887-1894; prof. M. Pirner). Poté se učil v Bruselu (prof. Portaels a Stalaert). Po návratu do Prahy se opět vzdělával u prof. Pirnera a později nastoupil v Paříži do École des Beaux-Arts (prof. L. Bonat). Od figurální tvorby postupně přecházel ke krajinomalbě, ale maloval také oltářní obrazy a restauroval malby. Vystavoval u nás i v zahraničí (Londýn,...).
Pozn.: Rám mírně poškozen. Malba mírně poškozena.