Ilja Hartinger

62299. Podzimní ráno na Valašsku

popis: Kvaš a akvarel, 35x102 cm. Signováno vpravo dole I. Hartinger 91. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narodil se v Novém Hrozenkově - Karolinině Huti, nynější Karolince roku 1935. Studoval UMPRUM v Praze u prof. Strnadela. Ve své volné tvorbě se věnuje hlavně krajinomalbě s náměty rodného Valašska, ale také se zabývá volnou a užitou grafikou, zvláště linorytem, vytváří artprotisy, získává první úkoly pro architekturu, vznikají jeho monumentální vitráže technikou leptaného a pískovaného skla, později klasické mozaiky, část své tvorby věnuje knižním ilustracím. Uspořádal řadu výstav jak doma, tak v zahraničí, především v Německu a USA.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17.000 Kč.

dražba ukončena: 28.07.2021 19:46:33

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 6 000 Kč