Olejová tempera na kartonu, 32x40 cm. Signováno vpravo dole Helena Šrámková 1929. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 52 cm
o autorovi: 1883 – 1974
Malířka, restaurátorka. Studovala na UMPRUM v Praze u J. Schikanedera a v Paříži u L. Simona a R. Ménarda. Na studijní stipendijní cestě byla v Itálii a v Bulharsku. Zaměřila se na malbu krajiny (především Šumavu), tvořila také figurální kompozice a portréty. Zabývala se rovněž restaurováním. Byla předsedkyní, později čestnou členkou Kruhu výtvarných umělkyň, s nimiž vystavovala. Od r. 1926 byla členkou poradního sboru pro výtvarné umění Ministerstva školství. Účastnila se výstav žen – umělkyň doma i v zahraničí.