Olej na plátně, 45x61 cm. Signováno vpravo dole G. Taushinsky. Rámováno.
Stav: Rám poškozen.
Nejdelší strana: 79 cm
o autorovi: 1888 – 1937
Českoněmecký malíř. Narodil se na Moravě, umělecká studia absolvoval ve Vídni, vyučoval v Terstu na německém gymnáziu. Po 1. světové válce se vrátil na Moravu, žil a tvořil v kraji kolem Moravské Třebové. Kromě krajinomalby se zabýval rovněž portréty, akty a zátiším. Příležitostně se také podílel na výzdobě kostelů a na restaurátorských pracích. Po 2. světové válce byl odsunut do Německa, kde si těžko zvykal a k tvůrčí práci se vracel obtížně. Zemřel r. 1978 a pochován byl v rakouském Linci.