Gustav Macoun - připsáno

61039. Strom ve větru

popis: Olej na kartonu, 30x41 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

o autorovi: 1892 - 1934
Narozen v Praze. Již v chlapeckém věku se projevilo jeho nadání, krátce se učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u Al. Kalvody a u Ant. Slavíčka na pražské AVU. Byl impresionista. Maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny. Inspirací mu byla krajina Českomoravské vrchoviny a Českého ráje. Často také zobrazoval mizející zákoutí Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

dražba ukončena: 01.07.2021 21:33:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 900 Kč