Gustav Macoun - připsáno - Strom ve větru

Olej na kartonu, 30x41 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1892 - 1934
Narozen v Praze. Již v chlapeckém věku se projevilo jeho nadání, krátce se učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u Al. Kalvody a u Ant. Slavíčka na pražské AVU. Byl impresionista, maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny, inspirací mu byla krajina Českomoravské vrchoviny a Českého ráje. Často také zobrazoval mizející zákoutí Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

Gustav Macoun - připsáno
61039. Strom ve větru
Dražba ukončena:01.07.2021 21:33:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 900 Kč