František Xaver Naske

64920. Matka s dítětem

popis: Olej na překližce, 23x19 cm. Signováno vpravo dole F. Naske. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigra. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností a vedle toho navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

zbývá: 0 dnů, 22 hodin

konec dražby: 29.09.2021 20:41:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 4 300 Kč