František Blažíček

58396. Masivní rybolov v Peru

popis: Olej na sololitu, 90x90 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 2002. Rámováno.

pozn.: Vzadu navíc samostatná kresba, autorský přípis a štítek.

Děkujeme všem dražitelům, kteří svou účastí na březnové charitativní aukci ve prospěch Konta Bariéry, do které své dílo věnoval pan Boris Jirků, přispěli desetileté Terezce na nákup neurostimulátoru, přístroje nezbytného pro její chůzi.

Spolu s naším příspěvkem tak Terezce předáváme částku 81 250 Kč.

PRO POŘÍZENÍ TOHOTO PŘÍSTROJE STÁLE SCHÁZÍ 50 000 Kč.

Proto pokračujeme dál. Svůj obraz tentokrát věnoval pan František Blažíček.

Podaří-li se nám společně potřebnou částku překročit, nadace Konto Bariéry pomůže dalšímu handikepovanému dítěti získat potřebné zdravotní pomůcky.

Těšíme se na Vaši účast!

Celý Terezčin příběh naleznete v obrazové příloze.

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

zbývá: 15 dnů, 4 hodin

konec dražby: 28.04.2021 19:00:00

vyvolávací cena: 20 000 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 20 000 Kč

20 000 Kč 04.04.2021 20:08:14 2758