Evropa 20. století - Krása pivoněk

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Signováno nečitelně vpravo dole, olej na plátně, 70 x 92 cm, rámováno ve vídeňském galerijním autorském bohatě ornamentálně plasticky zdobeném profilovaném rámu se zlatavě hnědou patinací.  Zelená tenká linka jemně doplňuje barevnou mozaiku díla. Uplatněná barevná kompozice ve velkorysém provedení je vypracována podle zásad vídeňské umělecké školy 1 třetiny 20 století. Atmosféra pozitivního vjemu je podpořena dokonalým propojením odstínů hnědo žlutě zelené barvy vystínované v dokonalé pozadí honosné kytice pivoněk kdy je džbán jen úmyslně potemněle zachycen, čímž vystupuje pompéznost kytice přímo k divákovi. Obraz původně pochází z vynikající umělecké sbírky židovských sběratelů z Budapešti, kdy tito, aby zachránili své sbírky za 2. světové války před rabováním, nechali svá díla přemalovat nebo odstraňovat signalizaci, chybí jí částečně odstranit, jako je tomu v daném případě. Po určení autorství značně a nepochybně stoupne hodnota tohoto vynikajícího uměleckého díla! Mimořádná nabídka! Rare!

Evropa 20. století
107627. Krása pivoněk
Dražba ukončena:20.12.2023 23:05:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč