Olej na kartonu, 24x30 cm. Signováno vpravo dole E. Rákosi. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 38 cm
o autorovi: 1881-1973
Studoval malbu v letech 1899 - 1902 na Uměleckoprůmyslové škole v Budapešti, později na akademii ve Vídni a v Mnichově. Malíř figur a krajin, tematicky vázaných na okolí Prešova. Jeho tvorba je zastoupena v řadě galerií i v soukromých sbírkách.