Olej na sololitu, 57x60 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 65 cm
o autorovi: 1937 – 2011
Malíř, syn malíře Otokara Barana. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti obor grafika. Věnoval se technice akvarelu a kvašakvarelu. V krajinářské tvorbě čerpal náměty z Karvinska. Byl členem karvinské skupiny Parazol, později Klubu karvinských výtvarníků