Akryl na plátně, 70x70 cm. Signováno vpravo dole D. Halata 17. Nerámováno.
Nejdelší strana: 70 cm
o autorovi: 1943
Malíř. Studoval na VŠUP v Praze u prof. V. Menčíka (žák a poslední asistent E. Filly) se zaměřením na monumentální a dekorativní figurální malbu. Maluje nejraději akrylovými barvami na rozměrná plátna. Zabývá se rovněž dekorováním fasád a restaurováním obrazů. Je dlouholetým pedagogem na Vyšší a Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze v oboru užitá malba. Nezávislý umělec, tvořící mimo výtvarné skupiny.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč.