Průměr stolu 125 cm, po rozložení 195 cm, celková výška židle 88 cm. Mírně poškozeno.
Pozn.: Jídelni stůl se šesti židlemi je z produce Družstevní Práce z 30-40 let minulého stoleti. Firma Družstevní Práce a později Krásná Jizba se soustředila na moderní bytový design 1. poloviny dvacáteho století. Spolupracovala s předními českými bytovými architekty a dbala zejména na kvalitu řemeslné práce. Tento stůl a židle byly původně v bytě arch. Karla Lhoty, spolupracovníka arch. Adolfa Loose. Jeho rodina jej pak uživala dodnes. Nábytek byl jednou odborně refinisován.