Bobeš Svoboda - Břízky u samoty

Olej na plátně, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Bobeš Svoboda. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

o autorovi: 1885 – 1974
Malíř. Na radu Mikoláše Alše začal soukromě studovat malířskou školu Aloise Kalvody, poté studoval figurální a portrétní malbu u Karla Reisnera, také u M. Alše. V r. 1904 začal spolupracovat se spolky Mánes a Myslbek, od r. 1906 vystavoval v Praze i jinde. Prošel 1. světovou válkou, pro vojenské muzeum maloval výjevy z války. Po válce se odstěhoval do Mohelna a začal se zajímat o mohelenskou hadcovou step.

Bobeš Svoboda
27526. Břízky u samoty
Dražba ukončena:31.01.2019 22:28:20
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 900 Kč