Olej na plátně, 60x49 cm. Monogramováno vlevo dole S. I. Nerámováno.
Pozn.: Někdy se stane, že máme pocit, jako bychom se ocitali na několika místech současně. V minulosti i v budoucnosti, vlevo i napravo. Něco nás táhne zpátky, zatímco bychom se rádi vydali kupředu. Minulost nás zatěžkává břemenem vzpomínek a závazků a budoucnost se jeví jen jako mihotavý záblesk v dálce. A my? My stojíme na jednom místě neschopni se pohnout ani jedním směrem. A zatímco se o nás neviditelné síly přetahují, hluboko v nitru pomalu vznikají drobné TRHLINY. Z nich vychází světlo. To světlo jsme skuteční MY. Bez obalů, slupek a balastu.
Nejdelší strana: 60 cm