Beneš Knüpfer - Moře

Olej na dřevě, 21x34 cm. Signováno vpravo dole B. Knüpfer. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu štítek a přípis.

Nejdelší strana: 48 cm

Předložený obraz pozdního romantika Beneše Knüpfera vypovídá o autorově zvláštním zaujetí motivy moře. Na tomto výjevu bez figurální složky Knüpfer uplatňuje svou schopnost vyjádřit sugestivní podmanivost pohledu na zvlněnou hladinu mořské vody, která se rozbíjí o skalnaté pobřeží a mění se v pěnu. Výstižná souhra odpozorovaných modrých odstínů kombinovaná s bělobou malbě propůjčuje nádech lyriky a náladovosti, která je pro Knüpferova díla typická. Nenásilně ji doplňuje pojednání břehu v tlumených barvách. Pozastavit se lze i nad technikou a způsobem nanášení barev na podložku, v nichž malíř projevil značnou míru uvolněnosti a spontaneity. Jde o dílo menších rozměrů, které však výborně reprezentuje charakteristické zaměření tvorby Beneše Knüpfera.

o autorovi: 1844 - 1910

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
112815. Moře
Dražba ukončena:27.03.2024 21:12:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč