Antonín Fuchs-Hronov - TGM v družném rozhovoru

Fotografie, 28x36 cm. Signováno vpravo dole Fuchs 1926 Hronov. Značeno vlevo dole Fuchs Hronov. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narozen 29.11.1874 Hronov, zemřel 31.12.1940 Náchod.

Významný hronovský fotograf, který po sobě zanechal neocenitelné dílo – fotodokumentaci Hronova a okolí z přelomu 19. a 20. století. Bydlel v Jiráskově ulici č.p. 190 a jeho ateliér se nacházel ve dvoře za domem. Věnoval se převážně portrétové tvorbě a zachycení krajiny včetně událostí Hronovska. Dále na zakázku hronovskýh knihkupců J. Špáty a K. Šefelína zhotovoval fotokoláže a tabla. Fotografoval výhradně na skleněné desky, které po vyvolání retuší moderně upravoval. Desky se pro případ doobjednávky pečlivě uchovávaly. Bohužel byly zničeny při likvidaci ateliéru. Po smrti Antonína Fuchse v roce 1940 převzala ateliér jeho žena Marie, která jej dokázala sama vést a dokonce i prosperovat.

Více zde: https://www.hronovsko.com/hronov/firmy/fotograf-fuchs-antonin/

Antonín Fuchs-Hronov
45898. TGM v družném rozhovoru
Dražba ukončena:10.06.2020 19:38:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč