Alois Tužinský - Lovecký pes

Olej na překližce, 35x29 cm, signováno vpravo Tužinský, rám.

1907
Žák malíře Josefa Jambora na Moravě (1925-1927). Poté studia na ukrajinské akademii (1927-1930; prof. Mako). Studijně vycestoval do Německa, Švédska, Dánska a Norska. Malíř krajin, lidových typů a genrů. Vystavoval na Slovensku a v Čechách.

Pozn.: Rám poškozen.

6414. Lovecký pes
Dražba ukončena:30.11.2016 19:40:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 000 Kč