Alois Kalvoda

59916. Léto v zámecké zahradě

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 42x36 cm. Signováno vpravo dole Alois Kalvoda 1910. Rámováno.

Svěží impresionisticky pojatý výjev datovaný rokem 1910 čerpá z autorovy pařížské zkušenosti, kterou díky Hlávkovu stipendiu získal Alois Kalvoda v roce 1900 a která se prolnula jeho tvorbou. Kompozice, jejímž hlavním motivem je krásná žena smyslně vonící k rozkvetlému keři v sofistikované zahradě, je umocněna použitou paletou barev. Rozličné odstíny zelené, které jsou sestaveny až v dekorativním duchu, v souladu s jemně pastelovými barvami uplatněnými v zahradě, jsou akcentovány jasně červenou a modrou, které jsou v drobných detailech použity v popředí. Léto v zámecké zahradě se bezpochyby řadí k nejkrásnějším dílům Aloise Kalvody a doporučujeme ho jako skvělou investiční příležitost.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1875, Šlapanice u Brna - 1934, Běhařov u Klatov

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

dražba ukončena: 26.05.2021 22:06:00

vyvolávací cena: 2 000 Kč

vydraženo za: 80 000 Kč