Adolf Wenig - Obrázkový týdeník

Olej na plátně, 42x45 cm. Signováno vpravo dole A. Wenig 33. Rámováno.

o autorovi: 1912-1980
Narodil se v Praze. Studoval pražkou AVU u prof. Obrovského a Šimona. Ve své tvorbě se věnoval malbě, ilustracím, grafice, ale také scénografii a kostýmnímu výtvarnictví. Vedl výpravu ve Vinohradském divadle a v Městských divadlech pražských. Jeho díla jsou ve sbírkách ND, Muzea Hl.m. Prahy, pražského Divadelního ústavu, v Jihočeské Alšově galerii atd.

Adolf Wenig
65135. Obrázkový týdeník
Dražba ukončena:30.09.2021 21:21:59
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 400 Kč