Adolf Vondra - Podzim

Olej na plátně fixovaném na sololitu, 50x60 cm. Signováno vlevo dole Vondra 71. Rámováno.

Nejdelší strana: 80 cm

o autorovi: 1932
Malíř, ilustrátor, scénograf. Studoval na SPŠ keramické v Bechyni a na AVU v Praze u V. Sychry. Studijně pobýval v Salcburku u O. Kokoschky. Ve volné tvorbě se věnoval figurální malbě, kresbě, ilustraci. Navrhoval výzdobu kulturního domu v Děčíně a Městského divadla v Novém Boru. Pro divadelní hry navrhoval scénu, ilustroval knihy. Byl členem Skupiny 58 a od r. 1991 také SVU Mánes. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách GVU Náchod, MU Hradec Králové, AJG v Hluboké n. Vltavou, PNP Praha a jinde.

105087. Podzim
Dražba ukončena:05.11.2023 20:40:51
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč