Karel Beneš (1932) - Konvolut 4 kreseb

1x akvarel, 3x tužka, od 15x12 cm do 9x9 cm. Všechny signovány K. Beneš. 2x rám, pasparta, sklo, 2x rám, sklo.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1932-2021
Akademický malíř, grafik a ilustrátor dětských knih. Člen Spolku českých umělců grafiků Hollar. Proslul mnohabarevnými litografiemi s motivy vlčnovské jízdy králů, slováckých balad, s tématy hudebními či cirkusovými, a především rozsáhlou sérií autorských ex-libris (přes 700).

V letech 1949 až 1955 vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. A. Strnadela a na další jeden čestný rok jej do svého ateliéru pozval prof. K. Svolinský.

Uspořádal mnoho autorských výstav, samostatných nebo většinou společně se svou ženou Danielou Benešovou-Hahnovou (* 1929).

60542. Konvolut 4 kreseb
Dražba ukončena:17.06.2021 21:11:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč