Nejdelší strana: 140 cm
Olej na plátně, 74x122 cm. Signováno vlevo dole W.F. Rámováno.
Olejomalba Williama Fleminga Vallance zobrazuje scénu, která se odehrává v rybářském přístavu Vallance uprostřed bouře. Horizont je posazen vysoko, a tak se před divákem otevírá pohled na rozbouřené moře. V prvním plánu obrazové kompozice se nachází skupina lidí, kde divákovu pozornost zaujme postava pozorující odehrávající se přírodní drama. Výraznou diagonálu kompozice tvoří přístav, na který silným proudem narážejí vlny. Dramatické náladě zobrazeného výjevu přidává tlumená barevnost kompozice, která je redukována na teplé odstíny okru a zeleno-modré tóny. Předložené dílo je jednoznačně kvalitní ukázkou tvorby Williama Fleminga Vallance a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1827-1904
Skotský malíř námořních scén.