Nejdelší strana: 107 cm
Olej na plátně, 75x90 cm. Signováno vpravo dole Sigurd. Schou 1920. Rámováno.
Sigurd Solver Schou (1875–1944), známý protagonista dánské malířské školy, se po studiích na kodaňské Akademii zaměřoval primárně na krajinomalbu. Na tomto pohledu na venkovský výjev s několika staveními a rybníkem v popředí se prezentuje jako zaujatý pozorovatel krajiny s charakteristickou atmosférickou paletou, která dokonale zpřítomňuje vnitřní poetiku zachyceného místa. Přestože s rukopisem Sigurd Solver Schou příležitostně experimentoval, na předložené malbě ponechané tahy štětce naopak podporují realistické ztvárnění krajiny. Na díle lze kromě sjednoceného barevného řešení ocenit také neotřelou práci s kompozicí anebo právě suverénní rukopis, který nesporně svědčí o vysoké úrovni tvůrce tohoto zdařilého malířského díla
o autorovi: 1875 - 1944
Dánský malíř.