Alois Kalvoda - Dívka v zámecké zahradě

Nejdelší strana: 42 cm

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 42x36 cm. Signováno vpravo dole Alois Kalvoda 1910. Rámováno. Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Svěží impresionisticky pojatý výjev datovaný rokem 1910 čerpá z autorovy pařížské zkušenosti, kterou díky Hlávkovu stipendiu získal Alois Kalvoda v roce 1900 a která se prolnula jeho tvorbou. Kompozice, jejímž hlavním motivem je krásná žena smyslně vonící k rozkvetlému keři v sofistikované zahradě, je umocněna použitou paletou barev. Rozličné odstíny zelené, které jsou sestaveny až v dekorativním duchu, v souladu s jemně pastelovými barvami uplatněnými v zahradě, jsou akcentovány jasně červenou a modrou, které jsou v drobných detailech použity v popředí. Léto v zámecké zahradě se bezpochyby řadí k nejkrásnějším dílům Aloise Kalvody a doporučujeme ho jako skvělou investiční příležitost.

o autorovi: 1875, Šlapanice u Brna - 1934, Běhařov u Klatov

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
108339. Dívka v zámecké zahradě
Dražba ukončena:31.01.2024 22:06:44
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:130 000 Kč