Zdeněk Mézl - Velký list Svatohorský

Dřevoryt, 61x40 cm. Signováno tužkou vpravo dole Zdeněk Mézl. Volný list.

Stav: Papír k krajích mírně poškozen.

Nejdelší strana: 70 cm

o autorovi: 1934 – 2016
Malíř, grafik, ilustrátor, keramik. Studoval u prof. Podrážky na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, grafiku na AVU u profesorů Pukla a Silovského a u prof. Tomova na AVU v Sofii. Věnoval se malbě, grafice a ilustraci knih převážně s historickými náměty. Vytvořil též mnoho exlibris. Pro jeho grafiky a ilustrace je charakteristický osobitý humor. Vystavoval doma i v zahraničí, dostalo se mu mnoha ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 47 000 Kč

98710. Velký list Svatohorský
Dražba ukončena:09.07.2023 20:41:24
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč