Olej na plátně fixovaném na kartonu, 31x41 cm. Signováno vpravo dole Zbyněk Štolovský 1943. Rám, pasparta, sklo.
Nejdelší strana: 57 cm
o autorovi: 1909 - 1956
Narodil se v Kostelci nad Orlicí. Studoval soukromě u svého otce Josefa Štolovského a Jos. Fixy ve Vídni (1937-1939). Stejně jako jeho otec se zabýval studiem barvy. Maloval krajiny z českého venkova, pražské motivy, portréty a zátiší. Vystavoval u nás, ale také v St. Louis i Senegalu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.