Olej na kartonu, 20x20 cm, signováno vlevo dole Zbyněk Štolovský, rám.
1909, Kostelec nad Orlicí
Studoval soukromě u otce Josefa Štolovského a Jos. Fixy ve Vídni (1937-1939). Stejně jako jeho otec se zabýval studiem barvy. Maluje krajiny z českého venkova, pražské motivy, portréty a zátiší. Vystavoval u nás ale také v St. Louis i Senegalu.