Olej na sololitu, 60x60 cm. Signováno vzadu Kopecký 2003. Nerámováno.
Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora.
o autorovi: 1931
Český malíř, grafik a sklářský výtvarník. Do roku 2008 byl vedoucím Ateliéru skla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Studoval na sklářské škole v Kamenickém Šenově a v Novém Boru. Koncem 60. let opustil sklo a začal se věnovat malbě. V 70. letech se navíc zaměřil na tvorbu osobitých skleněných objektů vznikajících skládáním většího počtu tabulí skla těsně za sebe a do jednotlivých tabulí pískuje geometricky přesné útvary, jimiž vstoupil do architektury. Od 80. let začal vytvářet prostorové kompozice z různých neušlechtilých nebo odpadových materiálů pojednaných gesticky litými akrylovými barvami a rozměrné nástěnné obrazy s prostorovým uplatněním skla. Na počátku 90. let vytvořil rozsáhlý exponát pro světovou výstavu v Seville Expo ´92. Jeho tvorba je zastoupena v galeriích v Praze, Brně, New Yorku, Dudley či Kyotu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 600 000 Kč