Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole V. Oliva. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Malba mírně poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: Narodil se v Praze roku 1898. Studoval na AVU v Praze a soukromě u svého otce Viktora Olivy. Maloval panoramatické obrazy Prahy, krajiny, květinová zátiší, věnoval se figurální kresbě a volné i užité grafice.