Václav Tikal - Překřížené smyčky

Olej na kartonu, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Tikal 63. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 55 cm

o autorovi: 1906 – 1965
Malíř, keramik, designér. Studoval na AVU v Praze u profesorů Obrovského a Nechleby. Zaměřoval se na surrealistickou a veristickou malbu, maloval krajiny, snové příběhy a portréty. Jeho obrazy zážitků z války patří k nejsilnějším protiválečným dílům 40. let. Věnoval se také designu keramiky a porcelánu. Byl členem Skupiny Ra, SVU Mánes, Nové skupiny K. Teigeho. Jeho práce jsou zastoupeny v NG v Praze, MG Brno a ve všech dalších významných českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 500 000 Kč.

posouzeno znalcem doporučujeme
154120. Překřížené smyčky
Zbývá:26 dnů, 19 hodin
Konec dražby:25.02.2026 22:19:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 100 Kč

3 100 Kč 30.01.2026 1:10:06 4632
3 000 Kč 29.01.2026 23:27:41 9074