Václav Sika - Skútr ČZ,175, 501 - rok výroby 1958

Nejdelší strana: 120 cm

Akryl na plátně, 100x120 cm. Signováno dole uprostřed V. Sika 2022. Nerámováno.

Pozn.: Dílo bylo vystaveno v Jakubec Gallery Vodičkova, Praha 1.

o autorovi: 1955
Navštěvoval ZUŠ v Plzni. Pracoval v Muzeu Chodska, dvacet jedna let vedl Galerii bratří Špillarů v Domažlicích, ve které uspořádal celkem sto dvacet výstav výtvarného umění. Vedle českých výtvarníků představoval i bavorské umělce. Od roku 1993 je členem Unie výtvarných umělců Plzeň. Je také členem Klubu konkretistů České republiky a Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti. Věnuje se malbě, kresbě, počítačové grafice a tvorbě objektů. Ilustroval tři knihy spisovatelky Marie Rivai. V roce 2015 vydal životopisnou knihu Vzpomínky, na kterou v roce 2022 navázal Vzpomínkami II.

Zabývá se hyperrealistickou malbou portrétů, detailů rostlin, ptáků, brouků a starých motocyklů. Dosud vytvořil více než stovku obrazů v jednotném formátu 100 x 120 cm.

Od roku 1990 uspořádal autor přes padesát samostatných výstav v České republice, SRN, Holandsku, Japonsku a USA. Podílel se také na přibližně padesáti společných výstavách v Rakousku, SRN, ČR. Účastnil se mezinárodních výtvarných sympozií v České republice a v SRN.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 32 000 Kč

vydraženo velký formát doporučujeme
101621. Skútr ČZ,175, 501 - rok výroby 1958
Dražba ukončena:28.09.2023 22:39:57
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč