Olej na kartonu, 49x70 cm a 49x65 cm. Signováno V. Kovář. Rámováno.
Stav: Rámy mírně poškozeny. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 84 cm
o autorovi: 1900 – 1957
Malíř, pedagog. Studoval soukromě malbu u prof. R. Stejskala v Brně a navštěvoval večerní kurzy Školy uměleckých řemesel. Zabýval se krajinomalbou, působil jako učitel výtvarné výchovy v ZŠ Rýmařov.