Václav Brožík - Ve stáji

Olej na plátně, 31x46 cm. Signováno vpravo dole V. Brožík. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

29857. Ve stáji
Dražba ukončena:28.03.2019 20:33:43
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:70 000 Kč