V. Malý - Zima u chalup

Nejdelší strana: 96 cm

Olej na plátně, 90x96 cm. V. Malý. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Malba v místě poškozena.

o autorovi: Václav Malý, narodil se 19. 2. 1874 v Praze - Bubenči. Malíř obrazů z Chodska. Žák akademie výtvarného umění v Praze u prof. Brožíka a Schwaigera. Zpočátku maloval motivy staropražské a z pražských ulic. Ale jelikož měl vyvinutý smysl pro barevnou sytost, tak ho to zavedlo na Chodsko. V Klenčí se spřátelil s Baarem, jemuž akvareloval "Chodskou madonu" a navrhl dvě malby na skle do klenečského kostela na paměť Baarových rodičů. Studoval na Chodsku krajinu a vytvářel veliké obrazy s hromadnými selskými výjevy.

82083. Zima u chalup
Dražba ukončena:24.07.2022 20:41:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč