Tomáš Stryhal - Dívka z ghetta

Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno vlevo dole Stryhal 2024. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru umělce.

Nejdelší strana: 100 cm

Velmi kultivovaná olejomalba Tomáše Stryhala staví na perfektním využití postupů tradičního média a jímavém motivu dívky s šesticípou hvězdou na hrudi. Malba zaujme přesvědčivým vyjádřením objemů dívčiny tváře s plnými tvářemi, věrně odpozorovaným odstínem její pleti i trefným vyjádřením výrazu v očích. Pro Stryhala je zcela typický motiv rozplývajících se obrysů, který zdůrazňuje materiální povahu malby a zároveň jí dodává ráz křehkosti a pomíjivosti. Na předloženém díle se tento moment jedinečně propojuje se zvoleným námětem. Stryhal na obraze prokazuje svou vysokou malířskou úroveň i schopnost vyjádřit emotivitu motivu. Jde o krásnou ukázku autorova díla.

o autorovi: 1982

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 49 000 Kč

119862. Dívka z ghetta
Dražba ukončena:01.08.2024 21:54:05
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč