Svatopluk Máchal - Žena s kočkou

Olej na kartonu, 31x18 cm. Nesignováno. Vzadu pozůstalostní razítko. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 48 cm

o autorovi: 1895-1947
Narodil se v Třebíči. Studoval v Praze Umprum a AVU u prof. Obrovského a Thieleho. Studijní cestu podnikl do Paříže. Pracoval jako středoškolský profesor. V jeho tvorbě jsou ceněny hlavně menší formáty - akvarely a práce na papíře. Zabýval se také figurální malbou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 58 000 Kč.

124288. Žena s kočkou
Dražba ukončena:29.09.2024 20:50:54
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 500 Kč