Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na plátně, 65 x 100 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v luxusním secesním francouzském dubovém rámu s ornamentální výzdobou se zlacenou vložkou. Autor maloval v okolí Strážnice na jižní Moravě pod silným vlivem Mařákovy školy, kdy v daném případě v rozvinutém v plánu krajinu malby uplatnil své znalosti a virtuózně zúročil své mistrovství v tomto špičkově provedeném díle, které je navíc v perfektním reprezentativním rámování. Obraz byl původně součástí zámecké sbírky hraběte Magnise, majitele zámku ve Strážnici. Naprosto výjimečná perfektní krajinářská práce první třetiny 20. století, jež se již v takové vysoké galerijní kvalitě na trhu s uměním prakticky nevyskytuje! Vzácná a jedinečná nabídka pro sběratele a investory do umění! Rare!
o autorovi: 1892 – 1956
Malíř, pedagog. Studoval u J. Preislera na AVU v Praze. Byl středoškolským profesorem kreslení, odborně publikoval na téma výtvarná výchova u dětí. Ve volné tvorbě se věnoval figurální malbě a krajinným kompozicím. Byl členem Sdružení výtvarníků Purkyně.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč