Stanislav Odvárko - Soumrak

Nejdelší strana: 83 cm

Olej na kartonu, 40x65 cm, signováno vlevo dole Odvarko, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen, karton mírně zvlněn.

o autorovi: 1911 – 1985
Malíř, publicista. Věnoval se krajinomalbě, náměty čerpal z české krajiny, ale i z cest (Itálie, Francie). Dojmy z cest zachycoval kresbou i slovem, příspěvky uveřejňoval v Lidové demokracii. Ve 30. letech psal a kreslil do Trnu, Tvorby a jiných časopisů. Byl zakladatelem Klubu přátel výtvarného umění (1955).

124376. Soumrak
Dražba ukončena:29.09.2024 21:12:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč