Olej na plátně, 35x37 cm. Signováno vpravo dole Solichová. Rámováno.
o autorovi: 1895-1975
Malířka, ilustrátorka, etnografka. Po absolvování učitelského ústavu studovala na AVU v Praze u V. Hynaise, V. Bukovace, V. Nechleby, K. Krattnera a A. Brömse. Trvale žila a pracovala v Polance nad Odrou. Zabývala se malbou, grafikou, ilustrátorskou a literární tvorbou, byla etnografkou. Její tvorba byla ovlivněna sociálním uměním, později se hodně věnovala krajinomalbě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč.