Akvarel, 21x19 cm. Signováno vpravo dole S. Pinkas. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 35 cm
o autorovi: 1827 - 1901
Narodil se v Praze. Původním povoláním byl právník, k malbě ho přivedli jeho přátelé umělci. Studoval u Fr. Čermáka a krátce na pražské AVU u prof. Rubena, poté v Mnichově v soukromé škole J. B. Berdellého a v Paříži u T. Couturea. Ve Francii pak strávil část života a maloval krajiny a obrazy z venkovského života. Po návratu do Čech byl výkonný spíše jako publicista a organizátor než malíř. Byl předsedou, místostarostou a starostou výtvarného odboru Umělecké besedy, založil Alliance française, spolek pro francouzsko-české styky, a jeho prostřednictvím
propagoval českou kulturu ve Francii.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 700 000 Kč.