Olej na plátně, 55x45 cm, monogramováno S.P., V Paříži, rám.
1827, Praha - 1901, Praha
Učil se u Fr. Čermáka. Od roku 1849 student pražské akademie. Poté studia v Mnichově (1850-1853; prof. Jan Berdellé). Malíř krajin, genrů, podobizen a zvěře. Roku 1954 odchází do Paříže, kde studuje fascinován barbizonskou školu. Nakonec se ve Francii i usazuje. Později se vrací do Prahy a roku 1869 zde opět natrvalo žije. Svými ilustracemi přispíval do řady časopisů. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.
Pozn.: Rám i malba poškozeny - restaurovány, přiložena zpráva o restaurátorských pracích F. Králíka z roku 1997. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem