Olej na plátně, 65 x 47 cm, signováno vpravp nahoře R. Vácha 1937. Rám.
1860, Hluboká nad Vltavou - 1939, Praha
Absolvent reálky v Českých Budějovic. Poté studia ve Vídni na akademii umění a soukromě v Mnichově u prof. Gysise. Roku 1888 odchází do Paříže, kde studuje u umělce Rixense. Ve Francii pobývá 25 let a stává se zde malířem vysoké společnosti pařížské. Tvoří podobizny a ilustrace do pařížských nakladatelství. Svou malbou vyzdobil i několik pařížských salonů a boudoirů. Roku 1908 se vrací do Prahy, kde si zakládá vlastní ateliér. S velkým úspěchem v Praze vystavuje podobizny pařížské a pražské šlechty. Mimo jiných portrétoval například Věnceslavu Srbovou-Lužickou,
Dr. J. Maříka a knížete K. Schwarzenberga.
Pozn.: Rám v rozích poškozen.