Rudolf Peithner - Sekačka v poli

Olej na kartonu, 25x36 cm, signováno vlevo dole Rud. Peithner, rám.

1895, Praha - 1966
Studoval soukromě malířství u umělců Reissnera, Urbana a Hampejse. Poté žák UMPRUM v Praze (1910-1914; prof. Dítě, Jakesch a Stibrala). Studijně vycestoval do Itálie, kde se učil na AVU v Římě. Maloval podobizny, zátiší, krajiny i figurální díla. Zabýval se také ilustrátorstvím, tvorbou plakátů a grafikou.

Pozn.: Rám poškozen.

2477. Sekačka v poli
Dražba ukončena:28.05.2015 20:44:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 28.05.2015 20:32:39 292
500 Kč 30.04.2015 12:33:04 61