Olej na kartonu, 25x36 cm, signováno vlevo dole Rud. Peithner, rám.
1895, Praha - 1966
Studoval soukromě malířství u umělců Reissnera, Urbana a Hampejse. Poté žák UMPRUM v Praze (1910-1914; prof. Dítě, Jakesch a Stibrala). Studijně vycestoval do Itálie, kde se učil na AVU v Římě. Maloval podobizny, zátiší, krajiny i figurální díla. Zabýval se také ilustrátorstvím, tvorbou plakátů a grafikou.
Pozn.: Rám poškozen.