Etiopie - Příjezd královny ze Sáby do Jeruzaléma

Kombinovaná technika, 37x67 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Pozn.: Majitel získal dílo v Etiopii.

Nejdelší strana: 84 cm

Královna ze Sáby byla vládkyně starověkého království zmiňovaného ve Starém zákoně. Zmiňována je v hebrejském Starém zákoně, konkrétně v první knize královské a druhé Paralipomenon, ale také v Novém zákoně, Koránu a etiopských legendách, zvláště etiopské národní sáze Kebra Nagast – Právo králů, sepsané ve 12. století, kde ji Etiopané nazývají jménem Makeda, ale její jméno bylo v různých zemích a různých dobách jiné. V islámské tradici je známa jako Bilqís. Král Šalomoun ji znal jako královnu ze Sáby.

Etiopie
92258. Příjezd královny ze Sáby do Jeruzaléma
Dražba ukončena:19.03.2023 20:57:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 15.03.2023 20:37:13 3792