Kombinovaná technika, 37x67 cm. Nesignováno. Rám, sklo.
Pozn.: Majitel získal dílo v Etiopii.
Nejdelší strana: 84 cm
Královna ze Sáby byla vládkyně starověkého království zmiňovaného ve Starém zákoně. Zmiňována je v hebrejském Starém zákoně, konkrétně v první knize královské a druhé Paralipomenon, ale také v Novém zákoně, Koránu a etiopských legendách, zvláště etiopské národní sáze Kebra Nagast – Právo králů, sepsané ve 12. století, kde ji Etiopané nazývají jménem Makeda, ale její jméno bylo v různých zemích a různých dobách jiné. V islámské tradici je známa jako Bilqís. Král Šalomoun ji znal jako královnu ze Sáby.