Olej na plátně, 81x86 cm, signováno vpravo dole Přemysl Pitřík 82, nerámováno.
1959, Brno
Žák SUPŠ v Brně (1974-1979; prof. J. Coufal). Poté studia na AVU (1978-1984; prof. F. Jiroudek, J. Karmazín). Prosazuje netradiční pojetí malby s expresivním vyjádřením. Zabývá se figurální tvorbou, krajinomalbou i zátiším.
Pozn.: Malba mírně poškozena.