Olej na plátně, 66 x 80 cm, rámováno v dobovém masivním autorském galerijním bohatě ornamentálně zdobeném rámu s patinovaným stříbrným probrušovaným povrchem. Signováno autorsky vpravo dole. Malebná zimní scenérie z horňácké obce Velká nad Veličkou vtahuje diváka do panoramatu směrem k Bílým Karpatům tvořící hranici mezi oblastí Horňácka a západního Slovenska. Sluneční záře pronikající přes zimní oblohu prozařuje krajinu od Bílých Karpat, což vytváří nádherný kolorit světelného toku v kontrastu se stínem, perspektiva je na obraze zachycena s výborným zpracováním tématu. Obraz svoji vysokou malířskou úrovní v zahraničí vzbudil velkou pozornost.
Mimořádná nabídka! Jeden z nejlepších obrazů krajinomalby zachycující Horňácko. Rare!
o autorovi: 1886, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 000 Kč.