Petr Matýsek - Lilie

Olej na dřevě, 40x29 cm. Signováno vlevo dole P. Matýsek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 46 cm

o autorovi: 1885 - ?
Malíř. Studoval na Akademie der bildende Künste ve Vídni u prof. Baschera, šest let žil a studoval v Paříži, pro inspiraci ke svým obrazům často podnikal studijní cesty do Francie, Itálie, Německa. Figuralista, krajinář, malíř zátiší. Ve 20. letech tvořil spolu se svým bratrem Oskarem v Paříži.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

86458. Lilie
Dražba ukončena:01.12.2022 21:21:56
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč