Olej na kartonu, 53x37 cm. Signováno vlevo dole Matýsek 56. Nerámováno.
Stav: Malba mírně poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
o autorovi: 1885 - ?
Malíř. Studoval na Akademie der bildende Künste ve Vídni u prof. Baschera, šest let žil a studoval v Paříži, pro inspiraci ke svým obrazům často podnikal studijní cesty do Francie, Itálie, Německa. Figuralista, krajinář, malíř zátiší. Ve 20. letech tvořil spolu se svým bratrem Oskarem v Paříži.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.